
Puste miejsce
Czterej podopieczni poradni zdrowia psychicznego w zimowy wieczór wracają z zawodów pływackich. Z nieznanych przyczyn zmieniają trasę i jadą w przeciwnym kierunku. Porzucają samochód w lesie, a sami przepadają bez śladu. Ciała dwojga z nich zostają znalezione po kilku tygodniach poszukiwań. Według biegłych śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych. Pozostali uczestnicy wyprawy dosłownie rozpływają się w powietrzu. Dziesięć lat później Jaśmina i Wojtek przemierzają kamperem Puszczę Piską. Niespodziewanie znikają, a policja znajduje ich porzucone auto kilkanaście kilometrów od miejsca, w którym dekadę wcześniej odnaleziono samochód należący do czwórki zaginionych mężczyzn. Dla Karoliny, która nie traci nadziei na odnalezienie brata, dramatyczna historia młodego małżeństwa stanowi punkt wyjścia do tego, by walczyć o wznowienie śledztwa.
Czy te dwie tragedie mają ze sobą coś wspólnego? Mazurski las stał się niemym świadkiem makabrycznych wydarzeń, a może w puszczy doszło do nieszczęśliwego wypadku?
Skwir
Ustka, lato 1994 roku. Wracająca do domu dwunastoletnia Agata Wierzbicka zostaje brutalnie zamordowana. Zadanych ran nie da się zliczyć, a porzucone na plaży ciało rozszarpują głodne mewy. Dwadzieścia pięć lat później, po odsiedzeniu wyroku za tę zbrodnię, Hubert Malcer opuszcza więzienie. Kiedy po kilku miesiącach w okolicy dochodzi do tajemniczego zniknięcia młodej kobiety, wskazanie sprawcy wydaje się oczywiste. Jednak policyjne śledztwo nie przynosi efektu.
Adam Szulski, zawieszony w pełnieniu obowiązków komisarz stołecznej policji, odpowiada na wiadomość dawnego przyjaciela z Ustki i rusza na poszukiwania. Rodzinna tragedia Szulskiego, z której wciąż się nie otrząsnął, obcy teren i wściekli ludzie, którzy chcą szybkiego skazania Malcera – wszystko sprzysięga się przeciwko rozwiązaniu zagadki. Tymczasem kolejne morderstwo gmatwa sprawę coraz bardziej. Jak daleko trzeba się cofnąć, aby rozliczyć przeszłość?
Po lekturze tej powieści krzyk mew już nigdy nie będzie brzmiał tak samo…
Gniew halnego
Niepokojący, pełen tajemnic thriller, który zawładnie twoimi myślami.
Pięć dni.
Jedno miasto odcięte od świata.
Siedem tragicznych historii.
Halny stulecia, który na zawsze połączy losy bohaterów.
Czwartek. Do pensjonatu Pod Smrekami zjeżdżają nieliczni goście – ci, których nie odstraszył zbliżający się wiatr. Jerzy, policjant szukający wytchnienia po traumatycznych przeżyciach. Kordian, bezduszny biznesmen żerujący na ludzkiej naiwności. Grażyna i Janusz, skłócone małżeństwo z Warszawy. Julia, ratowniczka medyczna, która pracuje ponad siły i kosztem własnego związku. Jadwiga, góralka uciekająca przed mężem katem.
Ich drogi zaczynają się krzyżować, historie splatać, a tajemnice z przeszłości zbierać żniwo. Atmosfera się zagęszcza, gdy na Krupówkach pojawia się tajemniczy mężczyzna znający prawdę o każdym z nich. Kogo spotka zasłużona kara?
„Gdy wieje halny, ludziom miesza się w głowach. Fascynujące studium ludzkich zachowań w obliczu żywiołu – okraszone solidną porcją humoru i gorzkiego żalu, trzymające w napięciu do ostatniej strony. Polecam!” -Diana Brzezińska, autorka serii o prokurator Gabrieli Sawickiej
„Mroczne sekrety, psychodeliczny nastrój i napięcie, które rośnie wraz z siłą halnego. Mocny thriller pełen intryg. I ta atmosfera zagrożenia.” -Alicja Sinicka, mistrzyni thrillerów
„Ta książka jest jak tytułowy halny. Tajemnicza i niepokojąca. Zawładnęła moimi myślami, nie dała spać. Z każdym porywem wiatru, z każdą przeczytaną stroną poznajemy bohaterów, ich mroczne sekrety, lęki, z jakimi się mierzą, i granice, które przekraczają. Atmosfera się zagęszcza, wiatr przybiera na sile… Zakończenie wbija w fotel. Po prostu trzeba przeczytać!” -Zuzanna Gajewska, autorka kryminałów
„To historia, którą z przyjemnością przeczytają zarówno wielbiciele thrillerów, jak i powieści obyczajowych, eklektyczna gatunkowo, skrząca się od różnorodnych emocji i zaskakująca.” -Anna Kańtoch, autorka Wiosny zaginionych
„To straszne, jakie demony budzi w ludziach wiatr. Bo o tym jest ta powieść. Polecam!” -Robert Małecki, autor serii o komisarzu Bernardzie Grossie.
Dolina szpiegów
Dolina szpiegów to opowieść o walce wywiadów, bohaterstwie, zdradzie i miłości, która rozgrywa się w cieniu terroru i nieustającego zagrożenia.
Rok 1944. Świat ogarnięty wojną. Kapitan Abwehry, Carl von Wedel, pracujący dla polskiego wywiadu, trafia na ślad groźnego niemieckiego agenta działającego na terenie Wielkiej Brytanii. Wysłany do tajnej szkoły wywiadu w Zakopanem, odkrywa ukryte archiwum Abwehry.
W londyńskim Sztabie Naczelnego Wodza zapada decyzja o zdobyciu ważnych dokumentów. Rozpoczyna się dramatyczny wyścig, w którym cichociemni rywalizują z hitlerowskimi służbami bezpieczeństwa, podejrzewającymi von Wedla o współpracę z aliantami. Czy operacja komandosów ma szansę powodzenia? Czy Polacy są skazani na porażkę?
Robert Michniewicz – były oficer wywiadu. Autor powieści szpiegowskiej Partnerzy. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych w Polskiej Akademii Nauk. W 1984 roku jako jeden z prymusów ukończył Ośrodek Kształcenia Kadr Wywiadowczych. W wywiadzie przepracował 23 lata, z czego 11 lat działał za granicą. Realizował zadania wywiadowcze na Bliskim Wschodzie, w Ameryce i Europie. W 2006 roku w stopniu podpułkownika przeszedł na emeryturę. W wolnych chwilach czyta literaturę sensacyjną i marynistyczną, podróżuje i uprawia sport.